Motorové letadlo
...


Koronavirus Covid-19

Vážení zákazníci, po dobu trvání nouzového stavu  nebudeme nabízet žádné termíny letů. Nové objednávky budou řešeny pouze doručením elektronického certifikátu  po zaplacení bankovním převodem.  Platnost vydaných a zatím neuplatněných certifikátů bude automaticky prodloužena tak, abychom vám umožnili si letenky v klidu a bez zbytečných komplikací uplatnit, a let si užít. Sledujte prosím naše stránky. Případné dotazy odpovíme na: aeroklubliberec@centrum.cz,  nebo na tel. 608 121 426.

-------------------

Veškeré poukazy, které propadají v první polovině roku, automaticky prodloužíme do konce sezony 2020 (říjen / listopad-dle počasí). Poplatek se nikoho z vás týkat nebude - jde o překážku na straně Aeroklubu / vládní nařízení. Jakmile se situace uklidní a nařízení vlády uvolní, tak se budeme snažit naše klienty obvolat a lety co nejdříve uskutečnit. Jde o zcela výjimečnou situaci, kterou nečekal nikdo z nás. Obávat se ovšem nemusíte, o let jednoduše nepřijdete. Předpokládáme, že létat začneme v květnu 2020.


Jak na to?   Od nákupu až po let....

Poznávací lety jsou zajišťovány 4 místným turistickým letounem Cessna C-182P (pilot + 3 pasažéři). Cena letu vychází z nákladové ceny letové hodiny a nezáleží na počtu pasažérů na palubě. Je tedy jedno, jestli letí jeden pasažér nebo tři. Uvedená cena u nabízených variant je tedy za celé letadlo. Nabízíme celkem čtyři délky letů, u kterých si samotnou trasu můžete sestavit dle vašich představ. Pro názornost, přikládáme k jednotlivým variantám letů možné tratě pro lepší představu, kam až za daný čas umíme doletět. Vše ovšem závisí na aktuálních meteorologických podmínkách - především síle a směru větru. Vlastní objednávku proveďte výběrem Vámi požadované délky letu v naší nabídce, min. týden před vámi požadovaným termínem letu. Nezapomeňte zde uvést veškeré informace, především kontaktní telefon (mobil), na kterém budete k zastižení a adresu, kam vám zašleme dárkový certifikát. Po doručení dárkového certifikátu, kde je uvedeno jeho číslo, si můžete zarezervovat konkrétní den letu. K tomu použijte rezervační formulář na konci této prezentace. V případě špatného počasí vám den předem zavolám a let přesuneme či zrušíme. Ještě důležitá informace, kde samotné uskutečnění letu podléhá těmto podmínkám: létáme jen do maximální teploty okolního vzduchu 30°C a dále letadlo bezpečně uveze 400 kg zátěže, takže po odečtení hmotnosti pilota, nám pro vás zbývá max. 320 kg. Dále viz podmínky, pravidla.

A čím poletíme?

Letou Cessna C-182P je jednomotorový hornoplošník celokovové konstrukce s rozpětím křídel 11 metrů a maximální vzletovou hmotností 1.400 kilogramů. Letoun je poháněn motorem Continental O-470S s výkonem 230 koní, který letounu uděluje rychlost až 240 km/h. My to ale tak nepoženeme :-) a budeme se pohybovat rychlostí cca. 180 až 200 km/h. Cessna je od roku 2018 v našem majetku. Letadlo je servisované a sledované v řízeném prostředí CAMO, které je standardem pro zachování letové způsobilosti a vysoké bezpečnosti provozu letadel. Dále máme osvědčení SPO pro provádění těchto typů letů a samozřejmostí je i pojištění všech sedadel.

Jak zaplatit?

Platbu bankovním převodem prosím proveďte dle informačního @mailu, který Vám přijde na vámi uvedenou adresu. Po připsání platby na náš účet, vám zašlu obratem poštou "dárkový certifikát" s platností na 1 rok + daňový doklad. Další možností úhrady letu je platba v hotovosti při osobním převzetí dárkového certifikátu (právě řešíme EET). Pokud to bude možné, vezměte si peníze přesně na požadovanou délku letu. Vyhneme se tak problémům při vracení "drobných".

    Možné kombinace nákupu včetně poplatků:

1, platba bankovním převodem + elektronický voucher zaslaný na mail  - 0 Kč

2, platba bankovním převodem + tištěný voucher zaslaný poštou - 60 Kč - po dobu Covid-19 pozastaveno

3, hotovostní platba při osobním převzetí tištěného voucheru - 120 Kč - po dobu Covid-19 pozastavenoSoučástí objednávky je dárkový poukaz, který zároveň slouží i jako letenka. Platnost poukazu je jeden rok a lze jí prodloužit o 6 měsíců za poplatek 500Kč.

Obdrželi jste dárkový certifikát? Objednejte si termín letu

Dle nařízení Úřadu pro civilní letectví: CAA-SL-102-2-16, a (EU) č. 965/2012 čl.6, odst. 4a, písm.(c) je nutné předem nahlásit seznam osob (jména, adresy, datum narození), které se letu účastní.