Pilot letounů
...

Na začátek několik slov k tomu, jak celý výcvik probíhá. Nejsme komerční leteckou školou, proto se musí zájemci o letecký výcvik, stát našimi členy. Z mé zkušenosti jde ale o ideální status, protože na rozdíl od některých komerčních škol, my s žákem pracujeme na jeho celkovém růstu, který se neomezuje jen na leť - přistaň - odejdi.... Nejdříve budoucí pilot absolvuje  teoretickou výuku, která probíhá v zimním období. Rozsah je přibližně 80 vyučovacích hodin a školení probíhá únor až duben, každou sobotu, od 9-14ti hodin. Dle možností žáků lze dojednat jiný termín. Vyučované předměty jsou aerodynamika a mechanika letu, navigace, letecké přístroje, předpisy, stavba letadel s nástavbou motorového létání, meteorologie, letecká frazeologie, závěrečné přezkoušení. Na jaře je zahájen samotný základní výcvik. Začínáme pozemními přípravami pro seznámení adeptů s letištěm, letadlem a organizací provozu. Výcvik probíhá na letounu Cessna C-152 podle osnovy a je zakončen pilotní zkouškou. V této fázi je důležité, aby žák létal co nejčastěji, tak aby nezapomínal nabyté dovednosti a dobře si zažil to, co se naučil. Obvykle základní výcvik trvá  8 - 12 měsíců, podle četnosti létání a individuálních schopností. Po složení zkoušky získáte pilotní licenci opravňující k samostatnému pilotování Letounů.

Finanční náročnost a podmínky členství:

platné pro rok 2019:

- členský příspěvek:  2400 Kč/rok

- pojištění: havarijní spoluúčast: 1500 Kč + smlouvu s komerční pojišťovnou na 100.000Kč, nebo     platnou smlouvu na částku 200.000

- pojištění příspěvek: 1000 Kč/rok

- po dvou letech možnost získat plnohodnotné členství - 10.000 Kč/jednorázově = volební hlas + podíl na majetku Aeroklubu. Pokud nebudete mít zájem o plnohodnotné členství, tak se po dvou letech zvedá členský příspěvek o 100%

- brigádnická povinnost federál (Aeroklub): 10 h/rok (práce na letišti a nemovitostech). Hodiny nad 10h se proplácí částkou 100

- brigádnická povinnost Motorový klub: 0 h/rok. Odpracované hodiny na naší Cessně proplácím částkou 100 Kč/h.

- služba RADIO:  2 x rok (jen pro držitele pilotního průkazu)

- neodpracované brigády Federál: pokuta 2000 Kč/rok- nenastoupení služby RADIO - pokuta 2000 Kč/služba

- cena teoretického výcviku: 2500

- cena letové hodiny pro výcvik: 3700Kč/hod

- cena letové hodiny kondiční lety: 3200Kč/hod

- placení příspěvků jen bankovním převodem na konto Aeroklubu: https://www.aeroklubliberec.cz/kontakt/ . Do zprávy pro příjemce prosím vždy napište své jméno, pro identifikaci platby.

Ceny jsou s DPH